CanalDigitaal breidt uit met SyFy Universal en 13Th Street, maar er veranderd nog het een en ander.
Al vanaf begin dit jaar was bekend dat de Provider UPC op het einde van september 2010 helemaal zou verdwenen zijn op de Astra 19.2 positie.
Hiermee verdwijnen ook de transponders waar Canal D*gitaal en TV Vlaanderen deels gebruik van maken, aangezien er een zekere samenwerking was tussen UPC en de Group M7 voor de doorgifte van een aantal TV zenders.
Daarom werd naarstig naar een oplossing gezocht en die is er nu blijkbaar, de meest belangrijkste televisiekanalen zouden gewoon beschikbaar blijven bij Canal D*gitaal en TV Vlaanderen.
Hierbij gaat men op de Astra 3 satelliet nog nauwer samenwerken met de televisieaanbieder SkyLink.
JimJam en Bebe en het kanaal voor de hele grote kinderen XXX Xtreme verhuizen in elk geval van Astra 1 naar Astra 3.
XXX Xtreme krijgt vanaf dan ook een naamsverandering te verwerken en word “Darling!TV”
Eurosport2 en Hustler TV blijven op de Astra1 beschikbaar maar verhuizen naar een andere Frequentie.
Voor Extreme Sports zou voorlopig nog geen oplossing zijn gevonden, de Group M7 is op dit moment nog bezig om te zoeken naar een manier om dit televisiekanaal te behouden. Wellicht dat dit televisiekanaal op de Astra3 satelliet in MPEG4 beschikbaar zal blijven.
Echter 100% zekerheid hierover is nog niet te geven.
Slechter loopt het af voor Zone Reality, deze verdwijnt definitief uit het zenderaanbod van Canaal D*gitaal en TV Vlaanderen.
Geen echte ramp want Zone Reality is in Vlaanderen en Nederland nog steeds te ontvangen via de Astra 2, (28.5 Oost) waar deze trouwens free to air word uitgezonden.